Vína pro vás balíme do kartonů po 6 ks. Prosíme proto, abyste VŽDY objednávali celkový počet lahví v NÁSOBCÍCH 6. V opačném případě nemůžeme zaručit, že nedojde k poškození při přepravě. Děkujeme za pochopení!

Gravettien Rosé 2017 regionálním šampionem Prague Wine Trophy

Růžové víno Gravettien Rosé 2017 z Vinařství NEPRAŠ & Co. se stalo regionálním šampionem rosé vín na Prague Wine Trophy 2019. První kolo hodnocení soutěže proběhlo v Praze ve dnech 26. března až 5. dubna 2019 a v rámci něj byla mimo celé řady kategorií hodnocena v společně také všechna přihlášená rosé. A právě mezi nimi se stalo regionálním šampionem naše víno Gravettien Rosé 2017. To znamená, že bylo hodnotiteli vybráno jako nejlepší růžové víno vyrobené na území České republiky.

Gravettien Rosé 2017 – pozdní sběr z Pavlovské Sahary

Víno je vyrobeno jako pozdní sběr z hroznů třech odrůd – Merlot, Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe. Ty pěstujeme od roku 2013 na nejvýhřevnější viniční trati v Pavlově s názvem Sahara (původně Oberhertalzberge). Jednotlivé odrůdy jsou v Gravettien Rosé zastoupeny přibližně v poměru 70:20:10. Víno zrálo ve velkém dubovém sudu typu Doppelstuck o objemu 2500 litrů a bylo lahvováno na přelomu jara a léta 2018. Vinici, na které pěstujeme modré odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe pro toto rosé, obhospodařováváme již od jejího vysazení na jaře 2013 v režimu organického zemědělství (bio). A to ne kvůli nějakému módnímu trendu, nýbrž zejména z úcty k okolní krajině. Věříme, že to, co si od přírody bereme, bychom jí také měli vracet. Stejně tak chováme úctu i k předkům, kteří přímo zde hospodařili dávno před námi. I proto je v názvu vína „Gravettien“, tedy označení pro období mladého paleolitu v naší oblasti (Moravský Gravettien = Pavlovien), ze kterého pochází známé Venuše. Na etiketách vín však používáme také německé označení jednotlivých viničních tratí (zde Oberhertalzberge = Sahara), neboť si vedle lovců mamutů vážíme také lidí, kteří se, než přišla 2. světová válka, v Pavlově a jeho okolí zasadili o vznik moderního vinařství a na jejichž vědomosti a práci se snažíme navázat.

Kde koupit Gravettien Rosé 2017

Toto rosé, podobně jako všechna naše vína, v supermarketu neseženete. Vína prodáváme především sami přímo ze sklepa či prostřednictvím našeho eshopu. Dále je pak možné jej pořídit u našich obchodních partnerů a ve vybraných wine barech a restauracích (jejichž ne vždy úplně aktuální seznam naleznete na našem webu). Sklepní cena vína Gravettien Rosé 2017 je 230,- a najdete jej na našem ehopu. Vína je kromě předem domluveného odběru přímo ze sklepa bez problémů možné zaslat spolehlivým kurýrem, přičemž u objednávek nad 3200,- za vás zaplatíme poštovné jako poděkování. Možné je domluvit také osobní odběr v Brně (ul. Bezručova).

Proč si ocenění z Prague Wine Trophy vážíme

S našimi víny se příliš mnoha soutěží neúčastníme a pokud ano, získané medaile na lahve nijak horlivě nelepíme. Důležitější je pro nás spíše zpětná vazba od našich zákazníků. Uznání z Prague Wine Trophy si však velmi vážíme, a to zejména kvůli sofistikovanému způsobu, kterým hodnocení této soutěže probíhá. V odborné komisi soutěže zasedlo 31 domácích i zahraničních odborníků z řad degustátorů, enologů, prodejců vína a odborných novinářů, kteří jsou kvalifikováni hodnotit vína z celého světa. Členy komisí pro jednotlivá kola jmenuje vždy organizátor.

Vzorky jsou podávány hodnotitelům tak, aby zůstala skryta identita vín. Každý hodnotitel hodnotí víno na základě vlastní senzorické analýzy a vínu uděluje známku v rozmezí standardní mezinárodní stobodové stupnice. U každého vzorku se nejvyšší a nejnižší hodnocení eliminuje, výsledná známka vzniká jako aritmetický průměr zbývajících hodnocení.

prague-regional-champion

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení