Vína pro vás balíme do kartonů po 6 ks. Prosíme proto, abyste VŽDY objednávali celkový počet lahví v NÁSOBCÍCH 6. V opačném případě nemůžeme zaručit, že nedojde k poškození při přepravě. Děkujeme za pochopení!

Gravettien Rosé 2017 regionálním šampionem Prague Wine Trophy

Růžové víno Gravettien Rosé 2017 z Vinařství NEPRAŠ & Co. se stalo regionálním šampionem rosé vín na Prague Wine Trophy 2019. První kolo hodnocení soutěže proběhlo v Praze ve dnech 26. března až 5. dubna 2019 a v rámci něj byla mimo celé řady kategorií hodnocena v společně také všechna přihlášená rosé. A právě mezi nimi se stalo regionálním šampionem naše víno Gravettien Rosé 2017. To znamená, že bylo hodnotiteli vybráno jako nejlepší růžové víno vyrobené na území České republiky.

Gravettien Rosé 2017 – pozdní sběr z Pavlovské Sahary

Víno je vyrobeno jako pozdní sběr z hroznů třech odrůd – Merlot, Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe. Ty pěstujeme od roku 2013 na nejvýhřevnější viniční trati v Pavlově s názvem Sahara (původně Oberhertalzberge). Jednotlivé odrůdy jsou v Gravettien Rosé zastoupeny přibližně v poměru 70:20:10. Víno zrálo ve velkém dubovém sudu typu Doppelstuck o objemu 2500 litrů a bylo lahvováno na přelomu jara a léta 2018. Vinici, na které pěstujeme modré odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe pro toto rosé, obhospodařováváme již od jejího vysazení na jaře 2013 v režimu organického zemědělství (bio). A to ne kvůli nějakému módnímu trendu, nýbrž zejména z úcty k okolní krajině. Věříme, že to, co si od přírody bereme, bychom jí také měli vracet. Stejně tak chováme úctu i k předkům, kteří přímo zde hospodařili dávno před námi. I proto je v názvu vína „Gravettien“, tedy označení pro období mladého paleolitu v naší oblasti (Moravský Gravettien = Pavlovien), ze kterého pochází známé Venuše. Na etiketách vín však používáme také německé označení jednotlivých viničních tratí (zde Oberhertalzberge = Sahara), neboť si vedle lovců mamutů vážíme také lidí, kteří se, než přišla 2. světová válka, v Pavlově a jeho okolí zasadili o vznik moderního vinařství a na jejichž vědomosti a práci se snažíme navázat.

Kde koupit Gravettien Rosé 2017

Toto rosé, podobně jako všechna naše vína, v supermarketu neseženete. Vína prodáváme především sami přímo ze sklepa či prostřednictvím našeho eshopu. Dále je pak možné jej pořídit u našich obchodních partnerů a ve vybraných wine barech a restauracích (jejichž ne vždy úplně aktuální seznam naleznete na našem webu). Sklepní cena vína Gravettien Rosé 2017 je 230,- a najdete jej na našem ehopu. Vína je kromě předem domluveného odběru přímo ze sklepa bez problémů možné zaslat spolehlivým kurýrem, přičemž u objednávek nad 3200,- za vás zaplatíme poštovné jako poděkování. Možné je domluvit také osobní odběr v Brně (ul. Bezručova).

Proč si ocenění z Prague Wine Trophy vážíme

S našimi víny se příliš mnoha soutěží neúčastníme a pokud ano, získané medaile na lahve nijak horlivě nelepíme. Důležitější je pro nás spíše zpětná vazba od našich zákazníků. Uznání z Prague Wine Trophy si však velmi vážíme, a to zejména kvůli sofistikovanému způsobu, kterým hodnocení této soutěže probíhá. V odborné komisi soutěže zasedlo 31 domácích i zahraničních odborníků z řad degustátorů, enologů, prodejců vína a odborných novinářů, kteří jsou kvalifikováni hodnotit vína z celého světa. Členy komisí pro jednotlivá kola jmenuje vždy organizátor.

Vzorky jsou podávány hodnotitelům tak, aby zůstala skryta identita vín. Každý hodnotitel hodnotí víno na základě vlastní senzorické analýzy a vínu uděluje známku v rozmezí standardní mezinárodní stobodové stupnice. U každého vzorku se nejvyšší a nejnižší hodnocení eliminuje, výsledná známka vzniká jako aritmetický průměr zbývajících hodnocení.

prague-regional-champion